japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Akita

MesajKonu: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   Cuma 09 Tem. 2010, 08:12

Arkadaşlar abimin bu hafta sonu işi dolayısı ile güney koreye oradan da japonyaya geçeceğini öğrendim,ona japonyadan bana birşeyler getirmesi için ikna ettim fakat ne getirtmeliyim kararsızım Smile Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim Smile
Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   Cuma 09 Tem. 2010, 10:57

haşi tabi geta yukata bi de japon
Kullanıcı profilini gör http://japon.nforum.biz
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆

MesajKonu: Geri: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   Cuma 09 Tem. 2010, 12:00

Kimono olabilir ama çok pahalıdır sanırım. Kokeshi olabilir Very Happy (tahtadan yapılmış japon bebekleri). Manga veya anime seviyorsan onlardan isteyebilirsin. Manekineko da olabilir (şans getiren küçük kedicikler). Sushi seviyorsan sushi şeklinde bir sürü şey satılıyor diye biliyorum, onlar ilginç olabilir... Ayyy, Japonya'ya gidesim geldi Sad

Ağabeyini çok kıskandım bu arada Very Happy Ne iş yapıyor ayıptır sorması? (öyle ülke ülke gezebiliyorsan ben de o işe başvurayım Razz)

Oh stay with me...
Kullanıcı profilini gör
Akita

MesajKonu: Geri: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   Cuma 09 Tem. 2010, 16:56

Makine mühendisi,Güney Kore'deki bir fabrikaya gidicekmiş,ordan da japonyaya geçicekmiş işi bitince.Denizci olduğum halde benden daha fazla ülkeyi ziyaret ediyor Very Happy .Katana getirme ihtimali olabilir mi ve bu japonların giydikleri milli kıyafetlerinin bir ismi var mı ?
Kullanıcı profilini gör
Akita

MesajKonu: Geri: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   Cuma 09 Tem. 2010, 16:58

Kimonun ne olduğunu az önce öğrendim,kıyafetle ilgili sorumu geri alıyorum,ama cinseyetim o kıyafet için müsait değil:)
Kullanıcı profilini gör
Akita

MesajKonu: Geri: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   Cuma 09 Tem. 2010, 17:00

Laf kalabalığı yaptığımın farkındayım fakat haşi,tabi,geta nedir ? Evet bu konularda bilgisizim,ama en kısa zamanda japonya'ya ait araştırmalarıma başlayacağım.
Kullanıcı profilini gör
Lenore

MesajKonu: Geri: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   Cuma 09 Tem. 2010, 17:29

Şimdi, Katana bildiğin gibi samuray kılıcı.. ve katanalar el yapımı oldukları için çok pahalılar -1 milyon yen civarı- ayrıca havaalanında katana'yla geçiş yapmasına izin vericeklerini de sanmıyorum pek Very Happy
Sonra evet geleneksel kıyafet kimono'dur ve erkek için de bayan için de kimonolar vardır ama gerçekten kimonolar da pahalı. Onun yerine Japonların festivallerde ve günlük yaşamda giydikleri daha sade olan Yukata adlı giysileri var, onlar uygun olabilir Smile
hashi yemek çubuğu, geta Japonlara özgü terlik, tabi de bu terlikler için yapılmış çorap demektir, baş parmağın bölmesi özeldir ^^
Bir de laf kalabalığı yapmıyım diye düşünüyorsan edit butonu ile sorularını bir mesajda toplayabilirsin Wink
Ayrıca benim abim de aynı mesleği yapıcak yakında umarım o da gider
Çok şanslısın, bir de mochi diye bi tatlıları var ondan da isteyebilirsin ^^
Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   Cuma 09 Tem. 2010, 19:29

hepsini açıkladığın için teşekkürler lenore Wink ve evet edit tuşunu sevelim lütfen Very Happy
aslında benim saydıklarım (geta hariç) istanbulda da bulunabiliyo (taksimde bi yerde ama ben hala bulamadım tam yerini o ayrı ) ama çeşitlilik açısından japonya bi cennet olsa gerek
kimono ve yukatayı kadınlar da erkekler de giyiyo Wink

Orihara Maya demiş ki:
Manekineko da olabilir (şans getiren küçük kedicikler)
çok yavaş getiriyo ama bendeki hala getiremedi ama bi gün getirceğine eminim patisi kulağında Razz
Kullanıcı profilini gör http://japon.nforum.biz
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆

MesajKonu: Geri: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   Cuma 09 Tem. 2010, 22:57

Admin demiş ki:
çok yavaş getiriyo ama bendeki hala getiremedi ama bi gün getirceğine eminim patisi kulağında Razz
Benim ki de getirmiyor, ne tesadüf Ama bence bizimkiler sahte (kesin Cin'den gelmistir ), Akita'ninki Japonya'dan gelecegine göre o daha bir sansli olur diye düsünüyorum Razz

Oh stay with me...
Kullanıcı profilini gör
Akita

MesajKonu: Geri: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   C.tesi 10 Tem. 2010, 11:58

Edit olayına dikkat ederim affedersiniz Very Happy Umarım ağabeyim düzgün birşeyler getirir,aksi takdir de aile içi bölünmeler meydana gelebilir Razz
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!   Bugün 02:49

Japonya Ziyareti Ve Öneriler Lütfen!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» shanexx lütfen bir bakarmısın resimdeki üst menü kodu lazım
» Japon Alış Veriş Sitesi ?
» Japonya'dan Dünyanın En Büyük Asansörü
» Yoonsookjin (lütfen bakmadan geçmeyin)
» Seagaia- Ocean dome