japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

kafam karıştı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
turkonam

MesajKonu: kafam karıştı   Cuma 13 Ağus. 2010, 16:54

merhaba arkadaşlar öncelikle japonca öğrenmek istememin sebebi okulumun bana sağlamış olduğu imkandır.Boğaziçindeyim ve eğer 3 yıl japonca eğitimi alıp başarılı olursam japonya hukumeti beni çağırıyormuş ve bı universitesinde eğitim veriyor benım kafama takılan kimisi diyorki bole bı tecrube gereksiz boş ver japoncayı çinin kuklası ekonomisi batıyor durgunluk yaşıyor.Ama gerı donüp milli gelirine ve dünyadaki ekonomik yeri kucumsenemez Amerika'dan sonra gelen 2. dunya gücü adamların hasılatı Almanya Fransa ve İngiltere bu üç koca ulkenin toplamını geçıyor bole bir ekonomık yapıya sahıp bı ulkeye onem vermenın yanlısı nedır? beni biraz aydınlatıp yardımcı olursanız çok sevinirim.

En son turkonam tarafından Cuma 13 Ağus. 2010, 17:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: kafam karıştı   Cuma 13 Ağus. 2010, 17:07

http://japon.nforum.biz/forum-kurallary-f20/kurallar-t85.htm
8- Türkçe yazım kurallarına dikkat edelim Forumda yazdığınız mesajlarda TÜRKÇE' yi düzgün kullanmaya özen gösterelim ve düzgün kullanmayanları uyaralım..Uyarılara rağmen dilini düzgün kullanmayanlar cezalandırılır...

çine de japonyaya da önem ver tabi ama öncelikle türkçeye önem vermelisin bence Wink
Kullanıcı profilini gör http://japon.nforum.biz
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆

MesajKonu: Geri: kafam karıştı   Salı 17 Ağus. 2010, 18:07

Admin süpersin

Bence seninki hiç de gereksiz bir ilgi değil, ben senin yerinde olsam böyle bir olanağın üstüne atlardım. Çin'in ekonomisine gelince, elbette ki şu anda büyük bir hızla büyüyor ama, bence Japonya ile boy ölçüşemez. Bir ülkeye sadece ekonomik olarak bakmamak gerekir bence. Ekonomiyi etkileyen başka bir sürü şey var çünkü, politika ve ülke altyapısı gibi...

Ancak ekonomist değilim ve sadece kendi fikrimi paylaştığımın da altını çizmeliyim. Yine de başka bir ülkeye gidip deneyim edinebiliyorsan, bu her zaman iyi birşeydir. Bu ülke ister Japonya olsun, ister Çin, sonuçta önemli olan senin birşeyler görüp yetişmen.

Oh stay with me...
Kullanıcı profilini gör
turkonam

MesajKonu: Geri: kafam karıştı   Çarş. 18 Ağus. 2010, 13:04

iyi dedin kardesım doru gercekten daha onemlısı bır tecrube edınebılmek
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: kafam karıştı   Bugün 02:44

kafam karıştı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics