japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Manga senaryosu yazalım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
diaboliksword

MesajKonu: Manga senaryosu yazalım   Çarş. 30 Nis. 2008, 11:52

Arkadaşlar sadece forum oyunları kısmına yazı yazılıyor hadi hep birlikte bi konu oluşturalım manga senaryosu yazalım cizer arkadaşlarda yardım ederler bi mangamız olmuş olur en azından hemde forum bu oyun kısır döngüsunden kurtulur

Konular olarak

Aksiyon
Romantizm
Komedi
Okul
Büyü
Bilim kurgu
Gerilim
Ecchi
Drama
Dedektiflik

falan filan hadi gönüllüler kimler bakalım bi ses cıkartın Smile

Bence 3 tane seçip bunları birbiriyle karıştırım bişeyler ortaya cıkartalım

Kullanıcı profilini gör http://www.diabolikss.com
Moongirl

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Çarş. 30 Nis. 2008, 12:01

Ben varımmm!!

Konulardan hangileri... hmmm... Çok zor^^'

Organizatöre uyarım Razz

Hadi ilk gözüme çarpan 3'ü

Okul, büyü, dedektiflik Razz ama komedi de iyi öff neyse siz bana bakmayın her türlü varım Very Happy
Kullanıcı profilini gör
El Mariko

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Çarş. 30 Nis. 2008, 12:32

Cok güzel fikir Diaboliksword her seferinde daha cok gözüme giriyorsun

Birde mangada üyelerin ismini kullanalim daha heycanli olur
Kullanıcı profilini gör http://www.kyokukanacke.tr.gg
R-huN

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Çarş. 30 Nis. 2008, 12:35

Ecchi(olmazsa olmaz Razz)
Bilimkurgu(Doğa üstü güçler de olabilir)
Okul
Bir olmazsa olmazda Romantizm

Ne zaman başlıyoduk ? Smile
Kullanıcı profilini gör http://www.yoturk.com
diaboliksword

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Çarş. 30 Nis. 2008, 18:56

önce ekibi kuralım sonrada başlayalım arkadaşlar ama öyle ben yapcam diyipde kacmak yok yani

benim düşüncemde okul olmasın zaten genelinde hep okullu şeyler okuyup izliyoruz daha 20 yaş ustu insanlar olsun

3 kötü 2 erkek bir kız
2 iyi 1 erkek 1 kız

olsun diyorum kötüler

kişilik özellikleri (ekleyin cıkartın)
Kötüler
1. erkek 1 : Bilgisayar programcısı , dövme ve bira hastası , utangaç ,kızlarla ilişkisi cook kötü,vs
2. erkek 2 : Paralı, serseri, kızlara karşı buyuk zaafı var, ayrıca uyuşturucu kullanıyor
3. bayan : Üniversite ögrencisi , emo Smile , Güzel , biraz sakar , cok zeki , büyü uzamanı

İyiler
1. erkek : Polis , dövüş sanatları ustası , yakışıklı
2. bayan : Buyuler ve dogaüstü bir cok şeyde üstdüzey bilgili , silah meraklısı , güzel

böyle bi ekibe nedersiniz Smile

kötüler adam öldürsün iyiler yakalasın

burada konuyu ve ekibi oluşturp karalama kısmına gitcez arkadaşlar orada startı verip devam edicez

birde fantazi olsun bunların hepsine özel guc verelim Smile

ninjin

MesajKonu: and why my life can't be like an anime?   Çarş. 30 Nis. 2008, 21:17

ben ana karakter olmak istiyorum..... beyaz tenli, uzun boylu, (artık) kızıl saçlı ve renkli gözlüyüm (ayıp ninjin reklama gel!!) salaklığım ve ağlaklığım da var... manasız işlerin meşgul insanıyım XD ama öyle pantsu falan olmaz sevgilim kızar Razz öte yandan esasında ne kadar anime karekterli bir insan olduğum konusunda kazemaru'dan bilgi alınabilir XD manasızca uzun saçlarım ve karizmatik (hem de japonca) dövmem de var... yani hali hazırda kazınmış rune de bulunur, pakede dahil Razz hem zombilere yaptığımızı neden insanlara da yapmıyoruz hayat felsefesine sahip olmama çok az kaldı. isteyene ortaçağ cadıları ve necronomicon ve kelt efsaneleri hakkında ders verebilirim. hatta ve hatta tarot falcılığından para kazanmışlığım da var... bana ne ben manga karakteri olmak istiyorum. facebook ne güzel demiş "and why my life can't be like an anime?"

ps// "courtney love'ın mangası yapılıyorsa benimki de yapılsın" kıskançlıklarındayım... sen çok yanlış bir insanın(!) kulağına su kaçırdın dia'cığım
ps2// kami kanjisi var dövme olarak Wink sormadan söyleyeyim de post kirliliği olmasın (ninjin, ego boost yaptın ama sabaha çıkar aheste aheste..)ste..)
Kullanıcı profilini gör
diaboliksword

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Çarş. 30 Nis. 2008, 22:08

ninjin senden bekledigim bi cevapdı neden olmasın ben bunu yengeniz kimyageriye gönderdigimde kötü 1. erkek karakter ne kadar da sana benziyo dedi hem 2 tane forumdan gercek insan işte mangada. bu arada benim de dövmem var hem de japon liseli kız ayrıca kılıcıda var ve ve sakızı ve yarabandı var resim spoilerin icinde
Spoiler:

Birde ninjin pantsu icin karar R-huN un ecchi senaristimiz o Smile

Moongirl
OyamaMasutatsu
R-huN
Diaboliksword
Kimyageri
Ninjin
başka varmı arkadaşlar liste böyle galiba Smile

kazemaru

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 00:29

Ben de kendi halinde takılan, paralı ronin olmak istiyorum. Kılıcından başka kimseye güvenmeyen; arada bir ortaya çıkan; sevgi sözcüğünü çok uzun zaman önce unutup insanlara güvenini yitirmiş eski bir savaşçı...
Yıllar önce tanrısal hızda kılıç çekme yeteneği yüzünden dojosundaki senseinin ölümüne yol açtıktan sonra hayatını freelancer olarak kazanır. Kını sağ koluna zincirlenmiş olan katanasının parıltısını görenler, o görüntüyü zihinlerine kazıyamadan ölmüş olurlar. Çok az konuşur ve nadiren iş kabul eder. Çocukken dönemin shogunu tarafından öldürülmüş olan ailesinin intikamını alabilmek için yaşar...

Tamam aslında ben böyle bir insan değilim Razz Olsun huysuz bir ronin olmak da iyidir arada Smile
Kullanıcı profilini gör
diaboliksword

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 00:49

Kazemaru ben paralı ronin muhabbetine takıldım ama neyse Smile yoksa 6 7 kişi belirleyip herkez bir karakter oluştursa ve bu karakterlerden iyiler kötüler diye ayrıp birlirlemi savaştırsak hem matrak olur bir roninle kılıclı bir programcının veya ninjin gibi bir büyücü cadının başka garip bi karakterle savaşması hem aksiyon hemde komedi olur ama ne yapalım

ninjin

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 06:18

ben dövmemin fotosunu koyamam.. ayıp!! Razz hummm rosario'ya daha uygun olur benim dövmem Razz alttan alttan cadı da dendi ama hadi şimdilik göz yumuyorum!! bence dia'ya akıl fikir verecek bir hidden karaktere ihtiyaç var. nasıl desem 'evladım akıl var mantık var kır dizini otur' diyebilecek biri gerek Smile

ben de ds'imin stylus'u olarak kullandığım çubuğumla büyü yapıp, psp ekranından geleceği, tekip ettiğim insanları falan izleyebilmek istiyorum...

karakterimi akşama yaratırım ben (tecrübeli frp kişisi) akşama herkes kafasından bir karakter getirsin, ödev verdim! (hemen de benimsedim yalnız) aklımızdaki karakterleri dökelim ortalığa, bakarsınız forumda bir anda masaüstüne döneriz Razz şöyle olsun böyle olsun gibi kabataslak birkaç cümle yerine ciddi ciddi yaratalım. sen şunu bunu yarat da değil, "ben bu mangada böyle bir karakter olsun istiyorum" deyip; kısa anlatımı (dia'nın yazdığı gibi), geçmişi (kaze'ciğim gibi), ve tipiyle (salaklığı, güzelliği, dahi olması, büyüsü mü var, kılıcı mı? hayvanı var mı? pembe saçlı mor gözlü mü nedir?) herkes tek bir post'a tüm bunları sığdırırsa sadece ve sadece karakterini yazarsa daha kolay anlaşılır. sonra da işin hikaye-senaryo kısmına geçildiğinde tartışma olmaz. (benim karakterim yapmaz öyle şey -tecrübeli frp kişisi- kavgası sinir bozucudur) ne dersiniz?
Kullanıcı profilini gör
diaboliksword

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 09:44

oooo ninjin süpersin ya vallaha tmm ben akşamam karakterimin buyun özelliklerini yazarım ama sen bi örnek yazarsan bize yol göster (birnevi hidden karakter olarak) birde bak dövmeyi merak ettim haa Smile neyse ayıpmış oki ne diyelim yani

diaboliksword

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 12:46

aslında olay 3 5 karakter bulmakdı ama ninjin bunu biraz oyuna cevirdi ben akşama bi karakter hazırlayıp kendime yazıcam ninjinde yazar r-hunda olucak buyuk ihtimalle kazemaru ve oyasumatsuda olur kimyageriyi unutmayalım sende bi karakter hazırla kendine özellikleri falan ben ninjine bi örnek yazdedim yazar umarım istersen örnegi bekle ona göre hep bi akıl oyunu dünsün hem bi senaryo cıksın hemde eglenelim diyorum bunu ekipbi toplayınca oyun bölümüne taşıyalım arkadaşlar ayrıca orada biraz devam edince bi senaryo cıkar gibi oluncada karalamada başayalım

Moongirl

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 12:55

Biraz FRP gibi oldu ama severim RPGyi zaten Very Happy Ben de katılmak istiyorum, büyük ihtimalle akşama benim de karakterim hazır olur.
Kullanıcı profilini gör
diaboliksword

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 13:12

arkadaşlar brpg konusunda biri bi örnek karakter yazarsa iyi olur katılcak arkadaşlar bu örnekden yola cıkarak karakter oluşturur evt moon oyuna döner gibi biraz burada tamamlayıp oyun bölümüne gecelim bence biraz konu falan oluşuncada o konuyu manga icin kullanırız diyorum ( ayrıca pazara hellsing cizimlerini hatırlatıyorum )

R-huN

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 13:15

Ufak bir öneri Dia'nın yazdığı kategorileri bir belirliyelim oylama yapalım ve ona göre karakterlerimizi daha rahat yaratabiliriz diye düşünüyorum. Smile
diaboliksword

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 13:18

neden olmasın daha organize gider en azından Smile

tekrar hatırlatıyorum
Aksiyon
Romantizm
Komedi
Okul
Büyü
Bilim kurgu
Gerilim
Ecchi
Drama
Dedektiflik

benim önerim hala benim icin gecerli okul olmasın bence digerlerini karıştıralım ama

misa amane

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 13:30

ii fikir dia... bende katılmak istiyorum benide alın..... Smile
Kullanıcı profilini gör
R-huN

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 13:35

Dia seçilecek kategoriyi 3 yerine 4 yapalım( ne kadar çok işe burnumu sokuyorum dayak yiyecem kesin) buna görede benim seçimler şöyle olur:

Aksiyon
Romantizm
Komedi
Ecchi
diaboliksword

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 13:37

güzel bende bu 4lüye tamam diyorum arkadaşlar

misa amane

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 13:43

aksiyon komedi büyü ve gerilim olsunmu Smile

En son misa amane tarafından Perş. 01 Mayıs 2008, 22:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
ninjin

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 22:32

arkadaşlar bugün 12 saatlik mesaim olduğundan karakter yaratamadım, size de yardımcı olamıyorum özür dilerim. söz, ilk fırsatta uzuun uzuun yazarım (bugün 8.30-20.00 çalıştım, grip olmaktayım, yarın sabah da 7.5-8 gbi servise binip işbaşı yapılacak) çok özür dilerim.... *parmaklarınıbirbirinevuransmili*

şöyle yapalım kafanızda kabataslak birşeyler oluşturun, ben size taslak hazırlarım size. bir de benim dediğim gibi olursa daha kolay olur herkes daha bir benimser diye düşündüm. kendimi dominant hissettim böyle baskı kurmayın üstümde. Razz bu şekilde hem katılmak isteyen herkes katılabilir hem de karakterleri benimserseniz işlem devamlı olur. karakterlere mutlaka kendimizden birşeyler de katacağımızdan daha canlı bir senaryo ortaya çıkar diye düşündüm. planlanan 4lü güzel ancak dediğim gibi aslen animelerde çoksevsem de zaman zaman ben ecchi sahnelerden kaçabilirim, uyarmadı demeyin. bir de ben romance olayına allerjikim, fushugi yuugi modu yaşatmayın, kenpachi misali dalarım ortama!!

son bir nokta daha var genel zaman ve dünya. nedir alternatif mi yoksa günümüz mü? geçmiş mi, gelecek mi? buna bir cevap olmalı. ben muhtemelen azıcıcık byü gücü olan assasin bir insan evladı olacağımı da çıtlatayım, hatunum ve seductive'im:P tabii herşey değişebilir. psp ve ds'imi kullanmak istiyorum ama onu da tekrar belirtip altını çizmeli (kedi). sizi bu sorularla başbaşa bırakıp uyku diyarına gidiyorum, rüyanızda gördüklerinizi hatırlayın yazılı yoklama yapılacak!! (-sözlü yapmaıyoruz bari yazılı yapalım di mi ama? -evet evet benjamin!)

not// uykusuzum, bana ait olmayan, alışık olmadığım bir laptop'ta yazıyourm. imla hatalarım ve antaım bozukluklarım için okuyan herkese özürü bir borç bilirim maa oturup da ben ne yazmışım diye okuyup bir de düzeltecek enerjy sahip değilim. lütfen az küfredin Smile
Kullanıcı profilini gör
diaboliksword

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 22:45

ninjin öncelikle güzel yazmışsın tmm yapalım ama bazı terimleri anlamyan arkadaşlar olabilir mesela : psp gibi birazdaha acarsan frp tarzı oyunlar oynamayan arkadaşlar icin iyi olur ya ya ecchi konusuna gelince tamamen r-hunda top p halletsin ayarlasın falan ama bir kac gun pek yazamayacak evde nette problemi varmış ayrıca (ne diycektim lan ben) haaa şey sen kendin icin zaraki piskolojili birini yarat yani ama bi kavga ortamında r-hun atlayıpda oraya bi ecchi sahne sokarsa onu bilmem orada bir komboda ona cakarsın olmadı Very Happy zamanda kendi dünyamız olsun ya güzel olur gibi ama biraz abartıya kacmakda zarar yok tabi

kazemaru

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Perş. 01 Mayıs 2008, 23:38

*psp: PlayStation Portable
**DS: Nintendo Dual Screen Razz
Kullanıcı profilini gör
diaboliksword

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Cuma 02 Mayıs 2008, 00:01

kazemaru demiş ki:
*psp: PlayStation Portable
**DS: Nintendo Dual Screen Razz

İptal mode on: Sad Sad Sad

El Mariko

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Cuma 02 Mayıs 2008, 16:27

Bende bembeyaz kimono ile dolasan ve Katana kullanan acimasiz piskopat bir katil olmak istiyorum. Smile
Kullanıcı profilini gör http://www.kyokukanacke.tr.gg
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Manga senaryosu yazalım   Bugün 10:07

Manga senaryosu yazalım
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» manga çilekeş senin gibi
» Bleach Anime ve Manga Tartışma [SPOİLER]
» Berserk(Anime-Manga)
» manga ile anime arasındaki farklar