japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Japoncaya Nasıl Başlanmalı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
moi-kun

MesajKonu: Japoncaya Nasıl Başlanmalı   Cuma 20 Haz. 2008, 15:09

Merhaba arkadaşlar . İstanbul Ticaret Ünıversitesi uluslararası ilişkiler bölümünde okuyorum . Bu sene ingilizce hazırlık okudum . tabiki takdir edersiniz ki bölümüm icabı bana en az 2 dil lazım . Bundan dolayı ve ayrıca sevdigimden dolayı japoncayı seçmek istiyorum . Ama şöyle bir durum var . İngilizceyi 4 . sınıftan beri biliyoruz ve ders olarak görüyoruz ve ingilizceye daha aşınayız . en azından ben bu sene ingilizce ye başlamadan tense leri ve bazı kelimeleri biliyordum . Şimdi ise hakkında pek birşey bilmedigim bir dil ile karşı karşıyayım . Bir kursa başlamalıyım diye düşünüyorum . Ayrıca okulda seçmeli ders olarak japonca dersini seçecegim . Benim üzerinde düşündüğüm 2 yol var japonca ögrenmek için (tabiki siz de başaka bir yol biliyorsanız söyleyebilirsiniz teşekkür ederim)

1. Bu sene sadece japonca seçmel dersini seçeyim . Ayrıyetten biraz da kendi başıma kitaplardan ve sözlükten japonca çalışayım seneye de japonca kursuna başlayayım ve kursun başında afallamayayım. ( bu biraz mantıklı )

2. Hem japoncaya başlayayım . Hemde kursa başlayayım . İkiside birbirine destek olur . Böylece öğrenme daha kolay olur . Ayrıca bu yaz ufaktan bazı kurallara bakarak sene başında bir kursa başlamak güzel olabilir.

Tabiki budan sonra da 2 yolda bir yerde kesişiyor. O da elzem olan japonca dil kursu . Biliyorsunuz ki japonca dil kursları pek yaygın degil daha yeni yeni yaygınlaşıyorlar . Acaba aramız da yabancı dil kursuan gidenler var mı ? Eğer varsa begendikleri yönleri ,begenmedikleri yönleri, ayrıca zorlandıkları bölümler ( tabiki şu meşhur kanjı ) ve kola gelen bölümleri...... hakkında bana göre degerli olan bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
Bu arada ben İstabul Üskudar da yaşıyorum . bunu göz önünde bulundurarak bana japonca kursu tavsiye edebilecekler varsa sevinirim.

Kullanıcı profilini gör
ninjin

MesajKonu: Geri: Japoncaya Nasıl Başlanmalı   Cuma 20 Haz. 2008, 17:31

ayrıetten diye birşey yoktur önce onu düzelteyim Smile ayrıca denir Smile

kendi adıma dil öğreneceksen max kapasiteyle çlaışman gerktiğini düşünüyorum. normal şartlarda kurs yaklaşık 2 yılda seni beginner'dan advance'e taşıyor (jp için) arkadaşım 6 ayda öğrendi Smile kursa gitti, ve beraber o kadar çok çalıştık ki 2 kuru atlatmayı başardık ona Smile

genel bir dil ukalalığı yapayım. öncelikle 3-5 yaş sonrası öğreneceğiniz her dil 'yabancı' olacaktır derler. bundan emin değilim ama bilin Smile kendi dilinizi bildiğiniz seviyede yabancı dil öğrenebilirsiniz. yan ingilizce grameriniz en fazla Türkçe dilbiginiz kadar iyi olabilir şeklinde örnekleyebiliriz. bir dilin tmel yapısı olan gramerini(dilbigisi kurallarını) kolay kolay unutmazsınız ama konuşmadığınız bir dili de kullanamazsınbız. kendimden örnekleyeyim 7 sene fransızca okudum 4 yıldır konuşmadığımdan dili tamamen unutttum ama tüm kuralarını hatırlıyorum. bir dili öğrenmeyi hızlandırmak için o dilde konuşun. tabii ki eksiklikleriniz hatalı telaffuzlarınız olacak ama konuşun ve dinleyin düzelecektir. son olarak da size bir tüyo şarkı sözlerini tercüme ederseniz bir dile ait deyimleri, küfürleri, genel kullanımları öğrenirsiniz ve dili daha hızlı öğrenir; daha hakim olursunuz.

kurs için... bildiğim kadarıyla TÖMER en iyisiydi (mecidiyeköy-şişli tarafları olmalı) ama artık jp sınıfını kaldırdılar diye duydum. japon kültür var taksim'de orada da kurs vardı. onlardan bilgi alabilirsin. bunka'da benim için onigiri yersin bir de Smile kadıköy'de biyer vardı ama orası hem kötüydü hem de sanıyroum kapattı. ayedaş'ın orda. bir de inlingua var... capitol'un karşısında yerlri varken görmüştüm ama şimdi nerdedir kursalrı var mı bilemiyorum. ben de fırsat bulabilsem de devam etsem iyi olacak ama Smile
Kullanıcı profilini gör
PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japoncaya Nasıl Başlanmalı   C.tesi 20 Eyl. 2008, 19:35

ninjin e katılıyorum ayrıca japoncaya başladıgında ingilizceden daha kolay oldugunu anlayacaksındır japonların türkçeyi, türklerin japoncayı öğrenmesi çok kolay gramer bakımından bol bol japonca sarkılar dinle japon kanalları izle ilk başta cok yadırgayacaksındır ama kulagın doldukca çok eglenceli gelecektir özellikle cizgi fılm izle derim kelimeleri tane tane kavramanda yardımcı olacaktır
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Japoncaya Nasıl Başlanmalı   Bugün 10:11

Japoncaya Nasıl Başlanmalı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Telepati Nasıl Yapılır?
» Astral Seyehat Nasıl Yapılır?
» Kristen Sizce NaSıL Biri ?
» Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?