japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
hokkyokusei

MesajKonu: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Cuma 18 Tem. 2008, 19:29

selam arkadaslar

bu sitede hala yeniyim ama hergun kesinlikle online olmaktayim.
sizlere sorum su :

neden japonya ya bu kadar ilgi duydunuz ?
neden japoncaya ilgi duydunuz ?
neden japon kulturune bu kadar meraklisiniz?

lutfen herkes japonya"ya ilgi duymasini bu konu basligi altinda aciklar mi?

herkese sonsuz sevgilerimle.
Kullanıcı profilini gör
Tengeriin Boşig

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Cuma 18 Tem. 2008, 20:18

Japonları ve Kültürlerini aslında sempatik ve yakın buluyorum.
Japonca ve Abece'si falan da karizmatik geliyor...
Kullanıcı profilini gör http://www.turkish-media.com/forum/index.php?automodule=blog&blo
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Cuma 18 Tem. 2008, 20:41

Kucukken uzakdogu dovus filmlerinin hastasiydim. Ama bir sure izlemeyi biraktim. Sonra birkac sene sonra ablam sayesinde mangayi kesfettim. Ayrica orijinal dilde anime izlemeye basladik (ingilizce altyazili). Basta japonca cok itici geliyordu, sonra dedim 'ben bunlarin dediklerini anlamak istiyorum. Altyazi okumak istemiyorum. Ben Japonca ögrenecegim!...' Ondan sonra da iyice Japon kulturune ilgi duymaya basladim; yemeklerine, yesil çay sanatina, müzigine...

Oh stay with me...
Kullanıcı profilini gör
El Mariko

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Cuma 18 Tem. 2008, 21:06

Anime ile basladim. Dragonball sayesinde Karate ye basladim. Sonra baska animeler izlemeye basladim Orijinal dilde. Konusmalari hosuma gitti baya. Yasam Sekilleri hosuma gitti. Japon kizlarina ilgi duymaya basladim. Cosplay kizlarina hasta olmaya basladim Very Happy Ecchi hastasi oldum. Bitti
Kullanıcı profilini gör http://www.kyokukanacke.tr.gg
ninjin

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   C.tesi 19 Tem. 2008, 00:44

önce anime izledim. sonra ingilizce dersinde sağlam bir ödev vermek için iki kız sailor moon ödevi hazırladık. sonra anime izlemeye devam ettik ve arada biraz da dili öğrendik. küçüktüm tam hatırlamıyorum Smile
Kullanıcı profilini gör
Desirem

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   C.tesi 19 Tem. 2008, 09:31

Anime izlerdim küçükken sonra animeleri çizmeye başladım defter arkalarına ben de dönem ödevi hazırlarken kapağına anime kızlardan çizerdim Surprised
İki sene önce çİzimlerimi geliştirme kararını verdim (ondan önce berbat çiziyodum Rolling Eyes )
Japonyaya giteme hayalim var nasıl olsa saçlarımı arkadan sıkıca toplayınca gözlerim daha bir çekik oluyo zorluk çekmem sanırım die düşünüyorum
Kullanıcı profilini gör http://fanart.turkforumpro.com/forum.htm
moi-kun

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   C.tesi 19 Tem. 2008, 11:21

gerçekten yeni üyeden (sanki ben eskiyim) faydalı bir konu .tebrik ediyoruz ilk önce sonrada ben başlayayım.

bende küçükken tsubasa izlerdin sonra jakie chanını filleri hoşuma gitti.tabiki b i ulkeyi sevmek için bunlar yetmez çünkü basit seyler dedim .daha sonra araştırmalar yaptık japon kulturü hakkında .osmanlı zamanında başlamış.sonra da japonyadaki fujı-san ( dağ olur kendisi Smile ) onu gördük derken 2002 düya kupası geldi ve iyice ısındık.sonra bir aile dostu japonyaya gitti dunya kupasına .4 sene kaldı ve geldi artık bunun hayal olmadıgını anladım . sonra unıversie felan işte

dikkatmi çeken noktalar ( anlatacak çok sey var hangi birini söylesem )
öncelikle japonların millet olma suuru .birvirlerine bagılkları ve yasam tarzları hoşuma gidiyor.tabiki tarihlerinden de hoşlanıorum.japonların imparatorluk tarihindeki yaşam tarzları.ryokan evleri,samurailerin yaşam tarzları çok hoşuma gitti .suan bira amerikan kulturu saldırmış durumda ama ne denli köklü bir kulture sahıp japonların bundan dolyı ezileceklerini sanmıyorum.tabiki japonların da bizlerden hoşlandıgı gerçegini görünce ( özelliklede 2002 de ) herşey şekillendi sanırım.
Kullanıcı profilini gör
hokkyokusei

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   C.tesi 19 Tem. 2008, 13:03

hepinize cevaplariniz icin tesekkurler arkadaslar.

bu cevaplardan anlasildigi uzere japonya nin sevilmesinde ki genel kani manga olmus sanirsam.
moi-kun arkadasin dedigi gibi kulturlerine sadik bir millet japon halki.oldukca tutucu bir kisilige sahipler.ama ne yazik ki yeni nesil amerikan kulturune ezilmekte ve farketmeden bu kulturlerinden yavasca uzaklasmakta.
turkiyeye gitmis bir japon ve uzun zamandir turkiyeyi izleyen japon arkadaslarin turkiyenin eski japonya oldugunu dusunmekte yani kultur olarak baglilik olarak calisma olarak (tabii istisnalar kaideyi bozmaz) aynen japonyaya benzemekte demekteler.yani gelecegin japonyasi turkiye mahiyetinde konusmaktadirlar
japonlar oldukca milliyetci bir kisilige sahiptir.asiri derecede icten pazarlikli bir kisilige sahiptirler.bir amacinin gerceklesmesi icin 40 yil bekleyebilen bir sabir kupudurler.
ileride daha bildiklerimi anlatirim
tekrar
Kullanıcı profilini gör
moi-kun

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   C.tesi 19 Tem. 2008, 14:39

içten pazarlıkçı olmak biraz kçtü bir özelllik sanırım .bunaa biraz fazla sabırlılar desek nasıl olur Smile
Kullanıcı profilini gör
El Mariko

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   C.tesi 19 Tem. 2008, 17:03

Bilgi icin sagol hokkyokusei.
Kullanıcı profilini gör http://www.kyokukanacke.tr.gg
diaboliksword

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Cuma 25 Tem. 2008, 11:13

kendo ve kenshin ile başladı herşey sonrası karanlık bir kuyu...

şaka şaka karanlık degil epey eglenceli ve güzel umarım ileridede ziyaret ederim japonyayı ozaman dahada güzel olur

Kullanıcı profilini gör http://www.diabolikss.com
hokkyokusei

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Cuma 25 Tem. 2008, 14:30

insallah bizde bir gun ziyaret ederiz su ulkeyi drunken
Kullanıcı profilini gör
diaboliksword

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Cuma 25 Tem. 2008, 14:48

inşallah

Kullanıcı profilini gör http://www.diabolikss.com
albertine

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Salı 30 Eyl. 2008, 11:44

Animeye çocukluğumdan beri olan düşkünlüğüm, Japon rock gruplarını çok dinlemem ve tabi ki Dragon Ball hastası olmam yuzunden.
Kullanıcı profilini gör
SnoK

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Salı 30 Eyl. 2008, 12:38

japonlar çok sempatik ve hoşgörülü çalışkan insanlar hoşuma gidiyor =) hayranlığm var onlara
anime aşkım,animeye ve japonlara benzetilmem =)
hayatımı sardı öğretmenlerim bile anime kıs diyor =)
caponlarla ilgili bişi oldumu akla gelen ilk isim oldum ben napim şimdi sevmim de xD
Kullanıcı profilini gör
..ToMoKo..

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Salı 30 Eyl. 2008, 17:32

çalışkanlar.. kültürlerine bağlılar.. saygılılar.. ve batıdan nefret ediyorum! Razz

ama en en önemlisi ÇALIŞKANLIKLARI benim için..
Kullanıcı profilini gör
gozluklu

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Perş. 04 Haz. 2009, 08:19

çalışkanlıkları hep ilgimi çekti (ah bizim insanımıza da nasip olur inşallah

ayrıca japon yazısı çin kökenli olmasına rağmen (bence) çinceden daha güzel görünüyor. çünkü çinceyi yazarken hep kanjiler alt alta geliyor ve sanki kareli bir desen oluşuyor. o görüntü hoşuma gitmiyor (kanjileri sevdiğim halde).

ayrıca küçüklükten beri resim yazı tarzına alakam var. belki de resim yeteneğimden gelen bir şey. ya da önceki hayatımda kanjiler üzerine araştırma yapan bir dilbilimciydim (bu tarz cümleler bilinç altımdan geliyor. küçükken hep dil bilimci olmakisterdim. orta okula kadar ne olucan derlerdi ben de filolog verdim millet dalga geçerdi okuyacaksında fil doktorumu olacaksın diye
Kullanıcı profilini gör
WhiteAngelboy18

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Cuma 05 Haz. 2009, 23:13

Bende kendimi bildim bileli severim japonları ve japonyayı. sanırım insanları şirin ve sempatik geliyo o yüzden Smile daha sonra lisede japonca ögrenmeye başladım :d kendime hashi aldım evde onlarla yemek yemeye başladım Very Happy okuldaki herkez japon manyagı die lakap takmıştılar bana Very Happy tenefüslerde japonca kitabımdan bişiler öğreniyordum Very Happy sonra japon dizi ve filmleri izlemeye başladım animeyi izlemeyi denedim ama nednese ısınamadım Very Happy sanırım dizileri yani gerçek insanları seviyorum gerçek japon insanlarını izlemek daha çok hoşuma gidiyor Smile şuana kadar yaklaşık tahminimce 25 tane dizi izlemişimdir Very Happy ve bi okadarda japon filmi izlemişimdir ve halada izlemeye devam ediyorum Very Happy ve birgünde japonyaya gitme hayalleriyle yatıp kalkıyorum Smile
Kullanıcı profilini gör
ANDYMION

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Ptsi 14 Mart 2011, 21:25

Benimde japonca merakım anime dizilerden geldi.Sonra biraz merak ve araştırma ile japonların yasam tarzı beni etkiledi.

ve EN BÜYÜK HAYALİM TOKYO DA YAŞAMAK
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????   Bugün 13:51

neden japonya ,neden japonca,neden japon kulturu???????????
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kadının Elini Neden Öpersiniz
» Forumum Onlineguardian tarafindan silindi, neden ?
» Bune Kardeşim ya neden giremiyorum buraya :S
» kapı witgetlerine birden fazla aynı şey koyulmuyor neden
» Neden olmuyor?