japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Battousai

MesajKonu: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Çarş. 27 Ağus. 2008, 10:10

İSTANBUL- Mars gezegeni Agustostan itibaren geceleri gokyuzunun en parlak cismi olacak. Amerikan uzay araştırmaları merkezinden yapılan açıklamaya göre Mars cıplak gözle dolunay kadar büyük görünecek. 27 Agustos'ta Mars dünyaya 34, 65 milyon mil yaklaştığında en büyük göründüğüu gün olacak. 27 Agustos gecesi 00:30'da gökyüzünü izleyin. Dünyanın iki ay'ı varmış gibi görünecek. Mars'in dunyaya bu kadar yakın geçeceği bir sonraki tarih 2287 yılı. Uzmanlar 'Bugün hayatta olan hicbir kimse bu olayı tekrar göremeyecek.' olmasını hatırlatıyorlar.

hepinizin görmesini istiyorum arkadaşlarım

Kullanıcı profilini gör
ninjin

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Çarş. 27 Ağus. 2008, 10:23

ben bgn o saatlerde sanayi mahallesinde olacağımdır... bakmaya görmeye çalışırım
Kullanıcı profilini gör
Battousai

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Çarş. 27 Ağus. 2008, 10:25

sanayi mahallesinde mi Very Happy anlayamadım ama gerçi nerde olursanız olun bakın arkadaşlar belki torununuz bile göremicek

Kullanıcı profilini gör
Tao Ren

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Çarş. 27 Ağus. 2008, 11:56

sağol hatırlattığın için biliyordum da unutmuşum Very Happy
Kullanıcı profilini gör http://simpleplanfan.megabb.com
diaboliksword

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Çarş. 27 Ağus. 2008, 19:31

battousai bu işi okadar ciddiye aldı ki bana msj bile attı onun güzel hatrına mutlaka yakalamaya calışcam Very Happy

Kullanıcı profilini gör http://www.diabolikss.com
Battousai

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Çarş. 27 Ağus. 2008, 19:53

abi benim için çok önemli bi olay Very Happy

Kullanıcı profilini gör
Battousai

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Çarş. 27 Ağus. 2008, 22:48

arkadaşlar asparagas çıktı hepinizden özür diliyorum ama ne yapıyım bende hemen galeyana geldim Very Happy çok sevinmiştim nedense gök olayları beni çok ilgilendiriyo tekrar yüzüm kızararak özür dilerim

Kullanıcı profilini gör
diaboliksword

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Çarş. 27 Ağus. 2008, 22:56

oglum bak asparagas falan deme lan ne diyon Very Happy harbi mi

Kullanıcı profilini gör http://www.diabolikss.com
ninjin

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Perş. 28 Ağus. 2008, 00:55

ben de iyi ki çıkmamışım o saatte (bizim gen. müd. binası sanayi mahallesinin ortasında) şık(!) olurdu
Kullanıcı profilini gör
Battousai

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Perş. 28 Ağus. 2008, 09:00

ya baba beni de kandırdılar yaa ne biliyim bende hemen atladım olaya bak ulan murat bi düşün ay son dördünde bu gece ay çıkmaz ki mars yaklaşınca iki ay varmış gibi olsun kendimden utanıyorum yuh benim astronomi bilgime

Kullanıcı profilini gör
dragonfly

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Salı 09 Eyl. 2008, 16:10

valla bende bakmıştım malum gün:D mesaj filan attı bizim elemanlarda bikaç hafta önceden.onlarda inanmış Very Happy böyle sağlam bi asparagas her baba yiğidin işi değil:D o değil de o zamanlar meteor kayması güneş tutulması filan oldu.yine iyi bi zamandı gökgözlem açısından Very Happy
Kullanıcı profilini gör
albertine

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Salı 30 Eyl. 2008, 11:38

O tarihlerde ayın önüne biz gezegen geçiyodu gördüm harikaydı ama bahsettiğiniz şey bu mu tam bilmiyorum,bu yaz oldu.
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: 27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!   Bugün 00:18

27 AĞUSTOS GECESİ, GÖKYÜZÜNDE 2 AY GÖZLEMLEYECEĞİZ!!!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası